Minden évben ugyanaz a tortúra?
Kényelmes eljárás, ami még tünetmentes időszakban is alkalmazható az allergia kezelésére.
Kezeléseinknek köszönhetően mintha csak elfújták volna az allergiáját
Az allergia, irritáció, azaz fokozott reakció bizonyos anyagokra, bizonyos környezetben előforduló tényezőkre. Azok az anyagok, amelyek valamilyen nem kívánt reakciót váltanak ki a bőrön, a légzőrendszerben, esetleg az emésztőrendszerben, azokat összefoglalóan allergéneknek nevezzük. A szervezetbe bekerülő, vagy vele érintkező allergén szinte bármi lehet, ami az érintett alany életterében megtalálható, legyen az akár természetes vagy szintetikus anyag. Sajnos akár élelmiszerek, pollenek, nehézfémek, vegyszerek, de még akár a gyógyszerek mellékhatásai is előidézhetik az allergia tüneteit.
Allergiás megbetegedések elsődleges okának az allergiát kiváltó anyagot tartják számon. Talán a legismertebb vezető a szezonális allergia, amely valamilyen növény (parlagfű stb.) virágzásához köthető. Sok esetben azonban nem maga a növény a kiváltó ok, hanem az, hogy a növény a szaporodásának elősegítéséhez a pollenjein gyantát hordoz, amelybe a városi kémiai szennyezőanyagok beleragadnak, majd azokat a pollen hordozza és közvetíti, a szervezet pedig egyként immunmemóriájában rögzíti. A későbbiek során bármely esetben kontaktusba kerül az alany a pollennel, az első immunreakció megismétlésre fog kerülni.
Érdekes tény, hogy az allergia legtöbbször a kor előrehaladtával alakul ki, ritkább esetekben velünk született betegségről beszélünk. Oka lehet az allergiás megbetegedések számának növekedésének, hogy korunkban a káros anyagok nagyobb mennyiségben fordulnak elő, jelen vannak vegyszerekben, illatosítókban, élelmiszerekben stb., és ezek a szervezetben lerakódnak, nem tudnak eltávozni, kiürülni.
A szintetikus anyagok méregtelenítésére a szervezet még nem tudott eléggé felkészülni, miközben az immunrendszert is folyamatosan megpróbáltatások érik. A szervezet sejtszintű kommunikációs és felismerő képessége „hibásodik” ilyenkor meg, egyszerűen nem képes azonosítani az adott anyagot, az antitestek nem képesek átfogni az anyagot, és végzetes betolakodónak ítéli meg. A reakciók ettől lesznek fokozottak. Továbbá az is előfordulhat, hogy egyszer stressz hatására rosszul reagált a szervezet egy anyagra, és ezt a reakciót megjegyezte a szervezet, így tehát bármikor találkozik azzal az anyaggal ismét, ugyanúgy tévesen, vagy fokozottan fog reagálni, mint korábban.
Kísérletek eredményei mutatják, hogy egy nemkívánt környezetben és rossz pszichés állapotban ugyanazok a környezeti anyagok már heves reakciókat váltanak ki. Mindezek alapján arra következtethetünk, hogy az ingerérzékenység, a pszichés állapot és az immunszabályzás lesz a döntő faktor az allergia kialakulásában vagy annak múlásában. Az EMOST™ anti-allergia kezelések segítenek szeparált antitest felismerésre, ingerkezelésben, ellenreakciók szabályzásában. Asthmarohamok viselésére, és kóros viszketés leküzdésere kidolgozott módszerünk és kezelési protokollunk van.
Allergiát csak akkor vesszük észre ha már könnybe lábad a szemünk, vagy erősen kapar a torkunk? Az allergiának a típusától függően vannak jellegzetes és nem jellegzetes tünetei, amikről jó ha tudunk, hogy könnyen felismerhessük. A különféle allergiás reakciókról tüneteiről tájékozódhat.
A szervezet erőteljes immunválaszát a hagyományos kezelések jellemzően csak az allergia tüneti szinten kezelik, és megpróbálják a panaszokat legnagyobb mértékben enyhíteni. Az általunk javasolt allergia kezelési eljárás az allergiát kiváltó anyag és a szervezet közti ellentét kiegyenlítésre törekszik, mellyel a pánikreakció szüntethető meg.
A szervezetünk bizonyos anyagokra tett válaszát, legyen az allergia vagy csak túlérzékenység, a hagyományos orvosi vizsgálatokkal kevésbé lehet feltárni. A modern immun-intolerancia vizsgálat már vércseppből képes az allergéneket meghatározni.
Az anti-allergia kezeléseink sikere főként a gyermekkori lisztérzékenység, laktózérzékenység, asthma, a felnőttkori gluténérzékenység, szintetikus kemikáliák, és pszichés alapú irritációk. Itt megismerheti azok tapasztalatát, akik hozzájárultak a közléshez.
Tudományos anyagaink között számos érdekfeszítő cikkre és kutatásra lelhet, ami az allergia kialakulásának a hátterében meghúzódó biofizikai és bioinformatikai okokat taglalja. Számos fizikai tényezőt ismerhet meg, melyek az intolerancia és az allergiás reakció mértékét előidézheti vagy nagy mértékben befolyásolhatja.
A tudományos hírekkel foglalkozó oldalunkon számos hírt olvashat a nemzetközi szaklapokban publikált megfigyelésekről bizonyos esetekben klinikai tesztekről. A hírekben számos szakember mondja el véleményét, hogy szerintük mi állhat az allergiás betegségek kialakulásának hátterében.