Néha már enni sincs kedve mert fél a megjelenő tünetektől?
A tünetek egyre elviselhetetlenebbek, már szinte állandóan jelen vannak?.
Kezeltesse gyomor akut és lappangó állapotban lévő betegségét, hogyelkerülje a szövődményeket!
A kellemetlen emésztési panaszok között a világon a leggyakrabban előforduló betegség a gyomorsav túltengés, közismertebb nevén a reflux. A betegség előrehaladott állapota az, ha rendszeresen előfordul. A gyomor erősen savas a már tápanyagot is tartalmazó gyomornedvének egy része visszaáramlik a nyelőcsőbe, súlyosabb esetben a garatba, és ott is kifejti az igen maró hatását. Természetesen a betegség kialakulásának is meg vannak az árulkodó előjelei, amiket fontos lenne mihamarabb felismerni, hogy elkerülhesse az erős gyomorsavképződést és majd ebből fakadó összetett reflux betegség kialakulását.
A reflux esetében már nem pusztán gyomorégéséről és emésztési panaszokról beszélünk, hanem összetett káros folyamatok egymásra épülő negatív hatásairól. Összességében olyan kórós folyamatok keletkeznek a szervezetben, amik visszafordításához fel kell azt ismerni, hogy az életviteli sajátosságaink mennyiben járultak hozzá az emésztési rendellenesség kialakulásához. A betegséggel elleni küzdelem mindig a felismeréssel kezdődik, ne nagyítsa, és ne bagatellizálja el a tüneteket, próbálja meg objektíven megfigyelni magát, és az estleges panaszait. Korántsem biztos hogy másnál hasonló életviteli körülmények között kialakul a betegség, mert a reflux-gyomorsav túltengés betegség is lehet egyéni sajátosság.
A reflux betegség okaként azonosították a nyelőcső végén található gyomorszáj záróizom elgyengülését-ellazulását. Voltaképpen nem zár megfelelően, és így megtörténhet a kellemetlen gyomortartalom visszaáramlás. A visszaáramlás döntően éjszaka „pihenési fázisba fordul elő, ahol a szervezet regenerálódását végzi, így sajnos ezek a tünetek hozzájárulhatnak a kialvatlansághoz is. Emésztési betegségek egyik fő okaiként feltétlenül meg kell említenünk az életmód-életviteli sajátságok kiemelkedő szerepét, amik szép lassan hozzájárulhatnak a betegség megjelenéséhez, de ugyanakkor az anatómiai adottságok is fogékonyabbá tehetik a reflux kialakulására bizonyos embertársainkat.
Az emésztőrendszeri betegségek és köztük a reflux közismertebb nevén gyomorsav túltengés is rengeteg panaszt produkálhatnak, de szerencsére nem minden esetben jár a visszaáramlás igen kellemetlen tünetével. A reflux betegség és a gyomorsav túltengés előszeleként a következő szimptómákban fedezheti fel, hogy ön esetében fennállhat-e a betegség.
Reflux betegség panaszainak az enyhintésére, megszüntetésére a nyelőcső felmaradódások és gyulladások, továbbá egyéb emésztőrendszeri panaszok kezelésére kialakított és egymásra épített kúrasorozataink a szervezetének az önregenerációs képességének a fokozására készteti, így hamar megszabadulhat a reflux betegség kiváltó okától és így a panaszoktól.
A reflux és gyomorsav túltengés okozta panaszok hátterében álló okok felderítésére használt orvosi protokollok szerint alkalmazott vizsgálatokkal és eljárásokkal ismerkedhet meg. Ha a tünetek nem egyértelműek a modern technológiával és orvosi segítséggel utánajárhat az emésztési problémáinak.
Reflux betegséggel azaz gyomorsav felmaródással illetőleg más típusú esetenként enyhébb olykor pedig súlyosabb emésztőrendszeri betegségekkel küzdő ügyfeleink véleményeit is megtalálhatják a tapasztalatok között, akik szubjektív megítéléseiket, beszámolóikat osztották meg velünk az igényelt kúraszerű kezelési sorozatok befejeztével
A tudományos anyagai között itthoni és külföldi tudományos életben megjelent, a szakterületük neves képviselőitől olvashat EMOST ® módszerhez köthető cikkeket. Milyen biofizikai folyamtok vezetnek a refluxhoz vagy a fokozott gyomorsav vagy egyéb más emésztési rendellenességhez, és hogy hogyan vagyunk képesek ezeket a folyamatokat visszafordítani!
Az emésztési problémák és rendellenségek kapcsolatáról, köztük a népesség elég nagy hányadát érintő reflux betegség több éves kezelésének a tapasztalatiról szakmai véleményéneket és az új orvosi eljárásokról végzett kutatások tudományos értekezéseit, fontosabb híreket és bejelentéseket olvashat.