Magába zárkózott és nem érdekli semmi, már ki sem mozdul otthonról? Pesszimista lett?
Orvosi konzultációval segítjük az összefüggések felderítésében, az önértékelés és optimizmus helyreállításában.
Depresszió kezelése helyett máris kedély javító kezelések segítik a holtponton átbillenni. Utána már könnyebb minden.
A depresszió és egyéb hangulatingadozással járó betegségek kialakulásának kockázata a városi lakosság igen nagy részét érinti. Igen fontos tudni, hogy kóros depresszióról csak abban esetben beszélünk, ha halál gondolatok foglalkoztatják a beteget. Ez egy figyelmeztetés, hogy vegyék komolyan a betegség lefolyását és ismerjék fel annak a kialakulásának a jeleit akár magukon, akár embertársaikon, és ha módjukban áll tegyenek ellene, bátorítsák embertársaikat szakemberhez fordulni.
A hangulati zavarok széles spektruma ismert, látszólag ok nélküli teljes önfeledt boldogság állapotától hirtelen az abszolút boldogtalanságig terjedhetnek, illetve a mániától a depresszióig. A hangulati zavarokba tartozó betegségek, az emóciók és érzelmek teljes vagy részleges zavarával fogalmazható meg. A főként negatív végletében tartózó betegeknél unipoláris (egy oldalú) depressziónak beszélhetünk, míg ahol a rendszeres hangulatváltozások kilengései mind a két végletet érintik, tehát a kicsattanó jókedv állapotából pillanatok alatt a teljes életkedvtelenségbe zuhan a beteg vagy fordítva, ekkor nevezhetjük bipoláris depressziónak.
A sokéves kutatások alátámasztották és két fő okot jelölnek meg a betegség kialakulásának az okozójaként. Ha a beteg felmenői között előfordult depressziós megbetegedés, akkor nagyobb számba fordul elő az utódok esetében is, mint az egészséges szülők és nagyszülők leszármazottjai esetében. Ez vélhetően a környezeti mintákból adódhat, ahol a szeretetlenség, teljesítmény kényszer, megfelelni vágyás és közöny kaotikusan keveredik. Emiatt az öröklődési faktor is nagy szerepet játszhat a betegség kialakulásában, bár ez idáig a mértéke pontosan nem ismert és tökéletes bizonyítani sem tudták ez idáig.
A kialakulás másik fő halmaza a környezeti és társadalmi faktorok.
Váratlan és megrázó életesemények utóhatásai, a beteg szoros életteréhez tartozó különböző csoportokban uralkodó kedvezőtlen légkör elviselése, továbbá nevelési módszerek és szokások teremthetnek táptalajt a betegség kialakulásához. Mindazonáltal a kutatások arra engednek következtetni, hogy a depressziós megbetegedés közvetlenül valamilyen stressz esemény következtében jön létre, ilyenkor az alany támogatás hiányában önvalójában kezd kételkedni. A depresszió érzés sokasodása egy társadalom szegénységi bizonyítványa, a közöny helyett a közösség és embertársi viszony, az önértékelés, és a jó, életbentartó természetesség lesz a kiút.
Kémiai szerek nemigen segítenek élethelyzeteket megoldani. Ahogy mondani szoktuk, egy matematika házifeladatot nem lehet történelem szorgalmival helyettesíteni. Ahhoz, hogy kellően erős legyen a személy a változáshoz, nem csak külső segítségre, hanem belső képességre is szükség van. Itt van szerepe az ingerérzékelésnek, az önszabályzóképességnek. Ha valamely külső tényező (serkentőszerek, ingerblokkolók, kémiai környezeti terhelés stb.) ezeket befolyásolják, a helyreállás zavara kialakulhat, a kudarcélmény ismét megjelenhet. Mielőtt az alany saját magát okolná a panaszok kialakulása miatt, érdemes megismernie az egyéb lehetséges okokat.
A hangulati és érzelmi változások vajon mikor tekinthetőek kórósnak? A betegségek kialakulásának a kapujában néha nagyon nehéz megkülönböztetni a jelentkező tüneteket a valódi depressziótól. Ismerje meg az árulkodó jeleket, hogy minél hamarabb felismerhesse a depresszió tüneteit magán esetleg szerettein.
A depresszió fajtáitól függöen vannak kialakított előre meghatározott lépésekben összeállított kezeslésorozatok, kúrák, amik jelentős javulást érnek el a rossz kedélyállapot megszüntetésében, olykor már rögvest a kezelés után a depresszióból adódó szorongásokat, görcsös és kényszeres panaszok enyhülésében.
Depresszió és egyéb hangulatingadozási betegségek diagnosztizálása hagyományos klinikai vizsgálati módszerekkel és a legmodernebb technológia alkalmazásával, hogy a legrövidebb idő alatt lokalizálható legyen a depresszió forrásának a gyökere. Javasoljuk a vizsgálatok eredményeinek a kiértékelését orvosi konzultációk keretei között történjen.
Tekintse meg néhány személy igen részletes tapasztalatát, de mégis szubjektív beszámolóját, akik depresszió tünetei vélték felfedezni magukon vagy valóban megállapított depresszióval érkeztek a BioLaborba és igénybe vették és az előírást szerint végig járták a természetes saját jel terápiát alkalmazó személyere szóló és célirányosan ható kúraszerű kezeléseinket .
A cikkgyűjteményünkben olyan tudományos anyagokat teszünk közzé fölég magyar, de néhol angol nyelven, melyek orvosszakmai folyóiratokban jelentek meg és egyetemi tananyagként is szerepelnek, A cikkek szorosan kapcsolódnak az EMOST® technológia és a depresszió elektro – biokémiai folyamatához és a betegségek kialakulásának a szervi és lelki hátteréhez.
A depressziót kiváltó okokat sokan kutatják és egyre közelebb állnak a viselkedésben magukban forduló vagy éppen a végletek között csapongó emberek zavarinak a pontos biológiai okainak a feltárásában, folyamatosan figyeljük és közzétesszük azokat a cikkeket, amelyek jelentősebbek lehetnek a depressziós megbetegedésekre irányuló kutatásokban.